Как да направя сам екстериорни снимки и интериорна фотография за начинаещи
Ползите от добрата интериорна фотография.
По какво си избирате къде да отседнете, когато сте на почивка? Да, имате изисквания към локацията, активностите, заведенията на територията на хотела или хотелския комплекс, но какво става, когато се случи да избирате между две или три възможности с едни и същи параметри? Ще ви кажа. Най-вероятно избирате тази, чиито интериорни снимки ви привличат най-силно.
Добрата интериорна фотография има едно основно качество – успява да накара човека, който я гледа да си представи, че вече Е на това място. Тя го провокира да фантазира как ще се чувства, ако седи с приятели в уютния ресторант или как ще съзерцава боровата гора, излегнат на шезлонг край басейна. Интериорната фотография е тази, която печели клиентите и ги убеждава да направят резервация за конкретно място.
Затова е от особена важност да я поверите на професионален фотограф. Ако нямате такава възможност, вижте какво можете да направите, за да се получат прилични снимки.
Как да направя сам прилични интериорни снимки
- Подгответе стаите. Цветя, купа с плодове, подредени по големина чехли, леко преместен стол, сякаш някой ей сега е станал от него – аранжирайте пространството, така че да създадете по-уютна атмосфера. Помислете в коя стая на какво искате да наблегнете и как трябва да го покажете.
- Тествайте светлината. Ако нямате допълнително осветление, най-добре е да снимате през деня, на спуснати прозрачни пердета и с включени лампи, всички лампи.
- Снимайте общ план и детайли. Трудно ще предадете всичко в една снимка, по-лесно ще ви е да създадете атсмофера с поредица от интериорни фотографии.
Как да направя сам прилични екстериорни снимки
- Подгответе хотела. Може да ви звучи близко до ума, но повечето хора забравят да подготвят сградата. Да отстранят кофите за боклук, стърчащи и дразнещи дреболии, коли, спрели на неподходящо място. Погрижете се сградата, дворът, тревните площ и ресторантът да са в най-добрия възможен вид. Нали не искате да направите невероятен кадър и след това да се окаже, че точно в средата му стърчат неприбрани чаршафи например?
- Изчакайте подходящата светлина. Снимайте в късния следобед и ранната привечер или по-рано сутрин. Избягвайте да правите снимки по обед, когато слънцето е най-силно.
- Дръжте хоризонта прав. Използвайте решетката за подравняване, за да не търсите после приложения за обработка на снимки, които изправят крив хоризонт.
- Експериментирайте с ъглите, от които снимате. Снимайте повече и от различни ъгли, за да опознаете сградата и да прецените от коя гледна точка се разкрива целия ѝ потенциал.
- Покажете интересните места и детайли. Хотелът е ограден от борова гора – нека тя бъде в кадър заедно със сградата. Басейнът е особено примамлив – снимайте го, докато в него се къпят слънчеви лъчи. Метнете кърпа на някой от шезлонгите преди това.
Когато имате възможност, потърсете услугите на професионален фотограф, който се занимава с интериорна фотография. Само ще спечелите, повярвайте ми.
Интериорна фоторафия и екстериорни снимки, които правих наскоро
Разгледайте интериорните и екстериорни снимки на хотелски комплекс „Панорама“, близо до Златоград. Направих ги неотдавна за сайта на обекта. В тях съм следвал И принципите, за които ви разказах по-горе. Вярвам, че ще ви харесат. Ако търсите професионален фотограф за екстериорни снимки и интериорна фотография за вашия хотел или заведение, свържете се с мен.